7 błędów przy robieniu zdjęć nieruchomości

Spis treści

dollhouse i skaner matterport

Wstęp

Jeśli planujesz sprzedać nieruchomość, jednym z najważniejszych elementów jej prezentacji jest zestaw dobrych zdjęć. W dzisiejszych czasach większość poszukiwaczy nieruchomości przegląda oferty online i podejmuje decyzję o oglądaniu nieruchomości na podstawie zdjęć. Dlatego warto zadbać o to, aby zdjęcia były jak najlepszej jakości. Poniżej przedstawiamy 7 błędów, których należy unikać przy robieniu zdjęć nieruchomości na sprzedaż.

Brak porządku i czystości

Przy robieniu zdjęć nieruchomości warto zadbać o to, aby była ona w czystości i porządku. Przed sesją fotograficzną warto upewnić się, że wszystkie pomieszczenia zostały posprzątane, a niepotrzebne przedmioty zostały usunięte. Należy zwrócić uwagę na szczegóły, takie jak poprawienie kołder na łóżkach, usunięcie śmieci czy pozbycie się starych gazet. Jeśli na nieruchomości jest dużo mebli, warto pomyśleć o tym, aby zrezygnować z niektórych z nich, aby przestrzeń wydawała się bardziej przestronna. Dodatkowo, przed sesją warto przewietrzyć pomieszczenia, aby zapewnić świeże powietrze.

Nieodpowiednie oświetlenie

Oświetlenie jest kluczowym elementem dobrego zdjęcia. Zbyt ciemne lub zbyt jasne oświetlenie może sprawić, że zdjęcia będą nieczytelne i mniej atrakcyjne dla potencjalnych kupujących. Najlepiej wybrać czas, w którym pomieszczenia są najlepiej oświetlone, np. wczesne popołudnie, kiedy promienie słoneczne wpadają przez okna. Jeśli jednak warunki oświetleniowe nie są korzystne, warto rozważyć użycie sztucznego oświetlenia, takiego jak lampy. Ważne jest, aby zdjęcia były jasne i czytelne, a kolory odwzorowane na zdjęciach były jak najbardziej realistyczne.

Zbyt mała rozdzielczość

Zdjęcia nieruchomości powinny być wykonane w jak najwyższej rozdzielczości. Im większa rozdzielczość, tym lepsza jakość zdjęć, a potencjalni kupujący będą mieli lepszy obraz tego, co oferuje nieruchomość. Należy pamiętać, że zdjęcia w niskiej rozdzielczości mogą być rozmazane i mniej atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Także robienie zdjęć telefonem z dyskontu za 400 zł odpada!! Jeżeli nie mamy aparatu cyfrowego, warto poprosić kogoś z rodziny lub znajomego,kto ma dobry telefon, aby wykonał nam zdjęcia.

Nieodpowiedni kąt fotografowania

Kąt, z którego zostanie wykonane zdjęcie, ma ogromne znaczenie dla jego jakości. Zbyt niski kąt może sprawić, że pomieszczenia wydają się mniejsze, a zbyt wysoki kąt może sprawić, że perspektywa jest zniekształcona. Najlepiej wybierać kąty, które najlepiej oddają rzeczywisty wygląd pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest użycie statywu, który pozwoli na utrzymanie aparatu w stabilnej pozycji i wykonanie zdjęć.

Zbyt mało zdjęć

Potencjalni kupujący chcą zobaczyć jak najwięcej z oferowanej nieruchomości, dlatego warto wykonać jak najwięcej zdjęć. Zbyt mała liczba zdjęć może sprawić, że potencjalni kupujący nie zobaczą wszystkich pomieszczeń i nie będą mieli pełnego obrazu nieruchomości. Zdjęcia powinny pokazywać wszystkie pomieszczenia, jak również zewnętrzną część nieruchomości.

Brak retuszu zdjęć

Retuszowanie zdjęć to proces poprawiania jakości zdjęć poprzez usuwanie niedoskonałości, takich jak np. cienie, przebarwienia czy niedoskonałości na ścianach. Dzięki temu zdjęcia wyglądają lepiej i bardziej profesjonalnie. Ważne jest, aby zachować naturalny wygląd nieruchomości i nie przesadzać z retuszem. Jeżeli się na tym nie znamy, warto skorzystać z gotowych „filtrów” nakładanych na zdjęcia. Różnica będzie znacząca.

Niekorzystanie z profesjonalnego sprzętu

Aby uzyskać jak najlepszą jakość zdjęć, warto skorzystać z profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Aparat z wysoką rozdzielczością i dobrym obiektywem zapewni najlepsze możliwe zdjęcia. Ponadto, korzystanie z statywu oraz dodatkowego oświetlenia może również poprawić jakość zdjęć. Warto zainwestować w dobry sprzęt fotograficzny, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie spaceru wirtualnego, oprócz samego spaceru wirtualnego w zestawie są zdjęcia wysokiej jakości, które można z czystym sumieniem wykorzystać do ogłoszenia sprzedażowego nieruchomości. 

Podsumowanie

Robienie zdjęć nieruchomości na sprzedaż wymaga pewnych umiejętności i przygotowań. Ważne jest, aby nieruchomość była schludna i czysta, a zdjęcia były jasne i czytelne. Kąt fotografowania, ilość zdjęć oraz jakość sprzętu fotograficznego to kolejne istotne kwestie. Dzięki temu potencjalni kupujący będą mieli pełen obraz oferowanej nieruchomości i będą mogli podjąć dobrą decyzję.

Skontaktuj się z nami

3DSPACER logoCopyright © 2023 Spacery wirtualne 3D SPACER
kontakt@3dspacer.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone