7 błedów przy sprzedaży nieruchomości

Spis treści

dollhouse i skaner matterport

Wstęp

Sprzedaż nieruchomości to zawsze inwestycja, która wymaga staranności i odpowiedniej strategii, aby uzyskać jak największy zysk. Jednak wiele osób, które chcą sprzedać swoją nieruchomość, popełnia błędy, które kosztują ich pieniądze i czas. W tym artykule przedstawiamy 7 najczęstszych błędów przy sprzedaży nieruchomości, aby pomóc Ci uniknąć ich i uzyskać jak największy zysk.

Nie przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Jednym z największych błędów, których można dokonać, jest nie przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Należy upewnić się, że nieruchomość jest w dobrym stanie i czysta. Przed sprzedażą warto przeprowadzić gruntowne porządki i usunąć zbędne przedmioty, aby nieruchomość prezentowała się jak najlepiej. Możesz również rozważyć wykończenie i remontowanie nieruchomości, aby zwiększyć jej wartość i atrakcyjność.

Zbyt wysoka cena

Częstym błędem przy sprzedaży nieruchomości jest zbyt wysoka cena. Właściciele nieruchomości często mają wysokie oczekiwania co do ceny, ale to może zniechęcać potencjalnych kupujących. Dlatego przed ustaleniem ceny, warto dokładnie przebadać rynek i poznać realną wartość nieruchomości.

Platforma Matterport umożliwia również łączenie różnych skanów w jeden spójny model. Dzięki temu użytkownicy mogą stworzyć wirtualne wycieczki, które pozwalają na eksplorowanie różnych miejsc z perspektywy użytkownika. Wirtualne wycieczki mogą zawierać informacje i opisy dotyczące poszczególnych elementów skanowanych przestrzeni, co umożliwia bardziej szczegółowe poznanie danego miejsca.

Brak umiejętności negocjacyjnych

Negocjacje to kluczowy element w procesie sprzedaży nieruchomości. Brak umiejętności negocjacyjnych może prowadzić do sprzedaży twojego domu czy też mieszkania po cenach poniżej rynkowych. Może to również doprowadzić do zawarcia niewłaściwej umowy, co może mieć ciężko odwracalne skutki. Warto zatem poznać zasady negocjacji i sztuki przekonywania oraz podstawową wiedzę na temat umowy, jaka jest w danym przypadku najkokrzystniejsza.

Brak wystarczającej informacji o nieruchomości

Potencjalni kupujący zawsze będą pytali o nieruchomość i warto być w stanie na nie odpowiedzieć. Brak wystarczającej wiedzy na temat nieruchomości może zniechęcać kupujących i skłonić ich do poszukiwania innej oferty. Dlatego warto zdobyć jak najwięcej informacji o nieruchomości. Głównymi pytaniami jakie możemy otrzymać ze strony osoby zainteresowanej zakupem to np. „z którego roku jest budynek” lub „w jakiej technologii został wzniesiony blok? „z czego zbudowane są ściany i jak one są grube?”. Dodatkowo warto wiedzieć jakie są odległości od najbliższych punktów strategicznych, takich jak przedszkole, apteka czy też lekarz lub poczta. 

Brak zdjęć i/lub wadliwe zdjęcia

Dobra jakość zdjęć nieruchomości jest kluczowa, ponieważ pozwala potencjalnym kupującym zobaczyć ją przed wizytą. Brak zdjęć lub wadliwe zdjęcia (np. zbyt małe, rozmazane, nieostre) mogą zniechęcić potencjalnych kupujących i zniwelować zainteresowanie ofertą. Dlatego warto zainwestować w dobry aparat fotograficzny lub skorzystać z usług profesjonalnego fotografa, który zrobi odpowiednie zdjęcia. Dodatkowo warto też wyposażyć ogłoszenie w spacer wirtualny, ponieważ wzniesie ogłoszenie na wyższy poziom i przyczyni się do szybszej sprzedaży nieruchomości. 

Brak promocji i marketingu

Promocja i marketing to kluczowe elementy w procesie sprzedaży nieruchomości. Brak promocji i marketingu może skutkować mniejszym zainteresowaniem ofertą i dłuższym czasem sprzedaży. Dlatego warto skorzystać z różnych kanałów promocji, takich jak media społecznościowe, strony internetowe pośredników i ogłoszenia lokalne.

Zawarcie niewłaściwej umowy

Wiele osób decyduje się na zawarcie umowy bez zapoznania się z jej treścią lub bez porady specjalisty. Może to prowadzić do zawarcia niewłaściwej umowy, która nie zabezpiecza interesów sprzedającego lub nie jest korzystna dla niego. Dlatego warto skorzystać z usług specjalisty lub radcy prawnego, aby pomóc w wyborze odpowiedniej umowy i zabezpieczeniu swoich interesów.

Podsumowanie

Sprzedaż nieruchomości to proces wymagający odpowiedniego przygotowania i strategii. Unikanie powyższych błędów może pomóc w uzyskaniu jak największego zysku z transakcji. Warto pamiętać, że sprzedaż nieruchomości to inwestycja na długi czas, a dokładne przygotowanie i staranność w procesie sprzedaży przyniosą pozytywne efekty.

Skontaktuj się z nami

3DSPACER logoCopyright © 2023 Spacery wirtualne 3D SPACER
kontakt@3dspacer.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone