Czym jest technologia Matterprot

Spis treści

dollhouse i skaner matterport

Wstęp

Technologia Matterport to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające przeprowadzanie skanowania 3D oraz tworzenie interaktywnych wirtualnych wycieczek. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tej technologii, jej zastosowaniom i funkcjom.

Czym jest Matterport?

Matterport to firma z siedzibą w Mountain View, w Kalifornii, która stworzyła platformę umożliwiającą skanowanie 3D i tworzenie wirtualnych spacerów. W skład platformy wchodzi specjalistyczne oprogramowanie oraz urządzenia do skanowania, w tym kamera Matterport Pro2, która pozwala na skanowanie przestrzeni w bardzo wysokiej jakości. Platforma Matterport pozwala użytkownikom na tworzenie wirtualnych spacerów i przeglądanie ich za pomocą urządzeń mobilnych oraz przeglądarek internetowych.

Jak działa technologia Matterport?

Technologia Matterport opiera się na skanowaniu 3D. Proces ten polega na skanowaniu przestrzeni za pomocą specjalnej kamery, która rejestruje miliony punktów danych w trójwymiarowej przestrzeni- czyli robi tzw. chmurę punktów. Następnie, te dane są przetwarzane w oprogramowaniu Matterport, gdzie tworzony jest model 3D przestrzeni- np. mieszkania lub domu.

Platforma Matterport umożliwia również łączenie różnych skanów w jeden spójny model. Dzięki temu użytkownicy mogą stworzyć wirtualne wycieczki, które pozwalają na eksplorowanie różnych miejsc z perspektywy użytkownika. Wirtualne wycieczki mogą zawierać informacje i opisy dotyczące poszczególnych elementów skanowanych przestrzeni, co umożliwia bardziej szczegółowe poznanie danego miejsca.

Zastosowanie technologii Matterport

Technologia Matterport znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w branży nieruchomości, turystyce, architekturze, edukacji oraz handlu detalicznym.

W branży nieruchomości, Matterport umożliwia tworzenie wirtualnych wycieczek po domach, mieszkania i apartamentach. Wirtualne wycieczki pozwalają klientom na dokładne zapoznanie się z ofertą sprzedaży, co zwiększa szanse na sprzedaż nieruchomości. Wirtualne wycieczki pozwala także klientom na obejrzenie nieruchomości bez konieczności fizycznej obecności, co zwiększa wygodę i oszczędza czas.

Technologia Matterport w turystyce umożliwia tworzenie wirtualnych wycieczek po popularnych atrakcjach turystycznych. Wirtualne wycieczki pozwalają turystom na dokładne zapoznanie się z danym miejscem przed wizytą, co pozwala na lepsze zaplanowanie wycieczki. Wirtualne wycieczki mogą również zawierać informacje o historii i kulturze danego miejsca, co pozwala na bardziej wszechstronne poznanie danej lokalizacji.

W dziedzinie architektury, Matterport umożliwia tworzenie wirtualnych wycieczek po projektach architektonicznych. Wirtualne wycieczki pozwalają architektom i projektantom na dokładne zapoznanie się z projektem przed jego realizacją. Dzięki temu możliwe jest łatwiejsze weryfikowanie koncepcji oraz wykrywanie potencjalnych problemów już na etapie projektowania.

Technologia Matterport ma również zastosowanie w edukacji, ponieważ może być wykorzystywana do tworzenia wirtualnych wycieczek po muzeach, galeriach sztuki, parkach i innych miejscach związanych z nauką i kulturą. Wirtualne wycieczki pozwalają na bardziej interaktywne i przystępne dla uczniów przyswajanie wiedzy.

W handlu detalicznym, Matterport umożliwia tworzenie wirtualnych wycieczek po sklepach i salonach wystawowych. Wirtualne wycieczki pozwalają klientom na dokładne zapoznanie się z ofertą sklepu, co może zwiększyć szanse na zakup. Wirtualne wycieczki pozwalają również na lepsze planowanie aranżacji wnętrza sklepu i prezentacji produktów.

Dowiedz się więcej o spacerach wirtualnych po Restauracjach Do Google –Spacer wirtualny po restauracji – dlaczego warto 

Technologia Matterport- nieoceniony pomocnik przy sprzedaży nieruchomości

Technologia Matterport może znaleźć zastosowanie w branży nieruchomości, w tym w sprzedaży mieszkań. Dzięki wirtualnym wycieczkom stworzonym za pomocą tej technologii, potencjalni nabywcy mogą obejrzeć mieszkanie online, z wykorzystaniem przeglądarki internetowej lub urządzenia mobilnego.

Wirtualne wycieczki po mieszkania pozwalają na dokładne zapoznanie się z układem pomieszczeń, wielkością i rozkładem pomieszczeń, aranżacją wnętrza, a nawet z widokiem z okien. Dzięki temu potencjalni nabywcy mają lepsze wyobrażenie o tym, jak mieszkanie wygląda w rzeczywistości, bez konieczności fizycznego wizytowania każdego lokalu.

Ponadto, wirtualne wycieczki po nieruchomościach są szczególnie pomocne dla osób zainteresowanych zakupem mieszkania, które nie mają czasu lub możliwości na odwiedzenie każdego lokalu osobiście. Dzięki wirtualnym wycieczkom, potencjalni nabywcy mogą zobaczyć wiele mieszkań online i wstępnie dokonać selekcji, co pozwala na oszczędzenie czasu i pieniędzy.

Wirtualne wycieczki po domach lub mieszkaniach stworzone za pomocą technologii Matterport mają wiele zalet dla sprzedającego. Wirtualne wycieczki pozwalają na zwiększenie zasięgu oferty, dzięki czemu więcej potencjalnych nabywców może obejrzeć mieszkanie online. Ponadto, wirtualne wycieczki pomagają sprzedającemu zwiększyć skuteczność sprzedaży, ponieważ potencjalni nabywcy, którzy obejrzeli mieszkanie online, są bardziej skłonni do odwiedzenia lokalu i składania ofert.

Spacery wirtualne stworzone za pomocą technologii Matterport są łatwe do udostępnienia na stronie internetowej agencji nieruchomości lub na portalach nieruchomości. Dzięki temu, potencjalni nabywcy mogą obejrzeć mieszkanie online w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca.

Sprawdź również o czym pamiętać podczas robienia zdjęć nieruchomości: 7 błędów przy robieniu zdjęć nieruchomości

Funkcje technologii Matterport

Funkcje technologii Matterport

Platforma Matterport oferuje szereg funkcji, które umożliwiają tworzenie wirtualnych wycieczek w bardzo wysokiej jakości. Oto niektóre z najważniejszych funkcji:

  1. Skanowanie 3D- platforma Matterport umożliwia skanowanie przestrzeni 3D w bardzo wysokiej jakości. Skanowanie odbywa się za pomocą kamery Matterport Pro2.

  2. Tworzenie wirtualnych spacerów – po zakończeniu skanowania, użytkownicy mogą tworzyć 3d spacery za pomocą specjalistycznego oprogramowania.

  3. Przeglądanie wirtualnych wycieczek – wirtualne wycieczki można przeglądać za pomocą urządzeń mobilnych oraz przeglądarek internetowych.

  4. Dodawanie opisów i informacji – użytkownicy mogą dodawać opisy i informacje dotyczące poszczególnych elementów skanowanej przestrzeni.

  5. Pomiary odległości- ze względu na to, iż nie są to jedynie zdjęcia 360 a przestrzenny model oparty na chmurze punktów. Możemy dokonywać pomiarów odległości- np. wysokość pomieszczenia, wymiary okien, szerokość szafy- w sumie to wszystkiego. 

  6. Integracja z innymi aplikacjami – platforma Matterport umożliwia integrację z innymi aplikacjami, co pozwala na jeszcze bardziej rozbudowane wirtualne wycieczki.

Podsumowanie

Technologia Matterport to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające skanowanie 3D oraz tworzenie interaktywnych spacerów wirtualnych. Platforma Matterport znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w branży nieruchomości. 

Skontaktuj się z nami

3DSPACER logoCopyright © 2023 Spacery wirtualne 3D SPACER
kontakt@3dspacer.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone