Jak przygotować nieruchomość do SPRZEDAŻY

Spis treści

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Sprzedaż nieruchomości to duże wyzwanie i wymaga odpowiedniego przygotowania. Bez względu na to, czy chcesz sprzedać swój dom, mieszkanie czy grunt, musisz pamiętać, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować swoją nieruchomość do sprzedaży.

logo sprzedaż nieruchomości

Uporządkuj i wyczyść swoją nieruchomość

Przed rozpoczęciem sprzedaży swojej nieruchomości, warto uporządkować ją i wyczyścić. Upewnij się, że każde pomieszczenie jest dobrze oświetlone, a okna są czyste. Usuń wszystkie niepotrzebne przedmioty i meble, aby pomieszczenia wydawały się przestronniejsze. Pamiętaj, że nieruchomość musi wyglądać atrakcyjnie dla potencjalnych kupujących.

Nie wszystkim muszą podobać się Twoje bibeloty, magnesy na lodówce, ręczniki na suszarce itp. Zabierz niepotrzebne kosmetyki z łazienki. Trzymajmy się zasady, że im mniej tym lepiej! 

Napraw drobne usterki

Jeśli w Twojej nieruchomości są drobne usterki, takie jak pęknięcia w ścianach, zepsute klamki czy kraniki, warto je naprawić przed rozpoczęciem sprzedaży. Naprawa drobnych usterek może podnieść wartość Twojej nieruchomości i zwiększyć jej atrakcyjność dla kupujących.

Wykończ pomieszczenia

Jeśli Twoje pomieszczenia wymagają wykończenia, takie jak malowanie lub układanie nowych podłóg, warto zainwestować w te prace. Dobrej jakości wykończenie pomieszczeń może podnieść wartość Twojej nieruchomości i przyciągnąć więcej potencjalnych kupujących. Jeżeli masz pomieszczenia, które służą za składzik- warto jest je wymalować tak, aby dla kogoś nie było to zwykłe pomieszczenie gospodarcze, a pomysł na zaaranżowanie jakiegoś pomieszczenia np. suszarni lub pralni. 

Zadbaj o ogród

Jeśli Twoja nieruchomość ma ogród, warto zadbać o jego wygląd. Wytnij trawę, usuń chwasty i podetnij krzewy. Możesz też dodać kilka ozdobnych roślin, aby Twój ogród wyglądał jeszcze lepiej. Zabierzmy niepotrzebne rzeczy z ogrodu takie jak np. stare zabawki, lub opony zimowe itp. Wciąż trzymamy się zasady- im mniej tym lepiej. Klient kupuje oczami i w pierwszej kolejności chce widzieć zieleń, kwiaty, drzewa a nie pozostałości z Twojego poprzedniego mieszkania, które składujesz w rogu działki. Pamiętaj, że ogród jest ważnym elementem Twojej nieruchomości i może mieć wpływ na jej wartość.

Przygotowanie dokumentów

Przed sprzedażą swojej nieruchomości, musisz przygotować odpowiednie dokumenty, takie jak akt notarialny, dokumenty związane z hipoteką i inne dokumenty potwierdzające posiadanie nieruchomości. Upewnij się, że wszystkie dokumenty są w porządku, aby uniknąć opóźnień w procesie sprzedaży.

Dobre ogłoszenie

Przygotowanie skutecznego ogłoszenia sprzedaży nieruchomości jest kluczowe, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Oto kilka kroków, które należy podjąć, aby stworzyć skuteczne ogłoszenie:

  1. Wybierz odpowiednie słowa kluczowe

Wyszukaj słowa kluczowe, które będą miały znaczenie dla osób szukających nieruchomości. Skup się na cechach nieruchomości, takich jak lokalizacja, rozmiar, ilość pokoi, stan techniczny i cena, piętro.

  1. Napisz tytuł, który przyciągnie uwagę

Tytuł powinien być krótki, ale przyciągający uwagę. Umieść w nim najważniejsze informacje o nieruchomości, takie jak lokalizacja, ilość pokoi, metraż i cena.

  1. Opisz nieruchomość szczegółowo

Opis powinien zawierać najważniejsze informacje o nieruchomości, takie jak metraż, ilość pokoi, stan techniczny, lokalizacja oraz dodatkowe udogodnienia, takie jak garaż, balkon czy ogród. Dodaj też informacje o okolicy, w której znajduje się nieruchomość, takie jak dostęp do transportu publicznego, szkół, sklepów i parków.

  1. Dodaj zdjęcia

Zdjęcia to kluczowy element ogłoszenia. Dodaj zdjęcia nieruchomości, które pokażą ją w najlepszym świetle. Zdjęcia powinny być ostre i dobrze oświetlone, a także pokazywać różne pomieszczenia oraz udogodnienia. Jeżeli sprzedawana nieruchomość to dom lub działka warto zastanowić się na wykonaniem zdjęć z drona  pomoże to klientowi zobrazować widok na okolicę, ale również wygląd samej nieruchomości.

  1. Podaj dane kontaktowe

Podaj swoje dane kontaktowe, takie jak numer telefonu i adres e-mail. Upewnij się, że jesteś łatwo dostępny i szybko odpowiadasz na pytania potencjalnych klientów.

  1. Zachęć do kontaktu

Zakończ ogłoszenie zachętą do kontaktu, np. „Zapraszam na oględziny” lub „Skontaktuj się ze mną, aby uzyskać więcej informacji o tej wspaniałej nieruchomości”.

Pamiętaj, że skuteczne ogłoszenie sprzedaży nieruchomości powinno być krótkie, ale treściwe. Zawieraj w nim najważniejsze informacje, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i zainteresować ich ofertą.

7. Spacer wirtualny

Weź pod uwagę wykonanie spaceru wirtualnego, ponieważ jest to świetna opcja na prezentację nieruchomości w nowym wydaniu. Jest to wirtualna wycieczka po całej nieruchomości, gdzie klient może zajrzeć w każdy kąt nieruchomości. Jak to wygląda możesz zobaczyć tutaj. Koszt wykonania takiego spaceru nie jest wysoki,

Skontaktuj się z nami

3DSPACER logoCopyright © 2023 Spacery wirtualne 3D SPACER
kontakt@3dspacer.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone